oceanx
04 خرداد 1402 - 16:02

رگبار باران، رعد و برق پدیده امروز و فردای همدان

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان از رگبار باران، وقوع رعد و برق و باد شدید لحظه‌ای خبر داد و گفت: طی امروز و فردا سامانه بارشی در استان فعال است.

محمدحسن باقری‌شکیب، امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با بیان اینکه با فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر امروز در برخی نقاط استان رگبار باران، رعد و برق و باد شدید لحظه‌ای در پیش است اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، از امروز و طی ساعاتی از جمعه رگبار باران، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقت بیشتر نقاط استان را در برمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه احتمال وقوع پدیده تگرگ در برخی نقاط استان دور از ذهن نیست افزود: روز شنبه این سامانه بارشی از استان خارج می‌شود اگرچه با توجه به ابرناکی آسمان بارش‌های پراکنده در راه است.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با تاکید بر ثبات نسبی دماهای نقاط مختلف استان یادآور شد: در اواسط روز جمعه همراه با فعالیت سامانه بارشی افزایش سرعت باد و وزش باد نسبتا شدید محتمل است.

وی در ادامه به بیشینه و کمینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت آینده اشاره کرد و گفت: بیشترین و کمترین دمای هوای همدان به ترتیب ۲۸ و ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

باقری شکیب از پیش‌بینی بیشینه و کمینه دما هوای استان خبر داد و افزود: در ۲۴ ساعت آینده فامنین با ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین و گل تپه با ۱۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین خواهد بود.

پایان پیام/۸۹۰۳۳/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238073