oceanx
05 خرداد 1402 - 12:36

رئیس سازمان بورس: بخش خصوص قوی نجات‌بخش اقتصاد کشور است

رئیس سازمان بورس کشور گفت: اگر بخش خصوصی قوی داشته باشیم، می‌توانیم امیدوار باشیم که اقتصاد فعال داشته و اقتصاد جامعه را نجات دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، مجید عشقی امروز در جلسه تسهیل و رفع مشکلات شرکت‌های بورسی شهرستان آمل اظهار کرد: صنایع و بنگاه‌های اقتصادی ما آشنایی با بازار سرمایه ندارند و در همین راستا کارهایی را آغاز کردیم.

وی افزود: بازار سرمایه تلاش دارد تا بخش خصوصی را وارد بازار کند و بر این اعتقادند که تا وقتی بخش خصوصی وارد بازار نشود نمی‌توان‌ مشکلات را برطرف کرد.

رئیس سازمان بورس کشور یادآور شد: در حوزه صنایع هم بخش‌های خصوصی واقعی وارد بازار سرمایه و فعال ظاهر شدند.

عشقی گفت: اگر بخش خصوصی قوی داشته باشیم، می‌توانیم امیدوار باشیم که اقتصاد فعال داشته و اقتصاد جامعه را نجات دهیم.

وی با بیان اینکه در استان‌های مختلف با تیم‌های مختلف وارد شدیم، خاطرنشان کرد: در بخش‌های مختلف با شناسایی فرصت‌ها و آموزش وارد شدیم تا همگان و به خصوص دانش‌آموزان از همین ابتدا با ادبیات بازار سرمایه آشنا شوند.

به گفته عشقی، در آغاز گفتمان هستیم و کارگاه‌های آموزشی در بنگاه‌های کوچک و بزرگ و دانش‌بنیان  مورد توجه است و کارهای زیربنایی را مورد توجه قرار دادیم تا ارتباطات برقرار شود.

رئیس سازمان بورس کشور افزود:کارگاه‌های آموزشی در آمل با حضور بنگاه‌های بزرگ مورد توجه باشد تا آموزش در این بخش انجام و آشنایی با تامین مالی و پذیرش در بورس و بازار سرمایه اجرایی شود.

وی گفت: آموزش مهمترین مساله در بخش بازار بورس است و با قوت در این بخش وارد شدیم و امیدواریم با استفاده از تجربیات مختلف در این بخش وارد و صنایع به رشد و بالندگی مناسب در بورس برسند.

پایان پیام/۸۶۰۰۲/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1239118